Bestick med pärlemor

Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor
Bestick med pärlemor

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DESSERTBESTICK, 24 dlr, omkring sekelskiftet 1900, nysilver, handtag i pärlemor, originaletui i ek med blå sammetsinredning, bestående av: 12 dessertgafflar och 12 dessertknivar, längd 15,5-18 cm

Slitage, smärre lagningar, etuiets plakett med gåvogravyr, etuiet saknas nyckel

269617

2014-10-10