Bestick med pärlemor
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DESSERTBESTICK, 24 dlr, omkring sekelskiftet 1900, nysilver, handtag i pärlemor, originaletui i ek med blå sammetsinredning, bestående av: 12 dessertgafflar och 12 dessertknivar, längd 15,5-18 cm
Slitage, smärre lagningar, etuiets plakett med gåvogravyr, etuiet saknas nyckel
269617
2014-10-10