Möbelgrupp i empirestil
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÖBELGRUPP, 4 dlr., empirestil, 1900-talets första hälft, bonat trä, bestående av soffa, klaffbord, stolar, 2 st, genombruten rygg, lösa sitsar klädda i randigt tyg, soffa med fällbara sidostycken, klädd i randigt tyg, svärtad dekor, bord på fyrdelad pelarfot, svärtad dekor i sarg, höjd 74, totallängd 124x67, sitthöjd ca 47 cm
Slitage, fläckar, skador på skiva
269754
2014-10-10