Vas och lockaskar jugend Karl Lindström
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, ASKAR med lock, 2+1, porslin, jugend, 1900-talets början, Karl Lindström, Rörstrand, monogramsignerade KL, dekor i underglasyr av blommor, delvis genombruten dekor i vas, höjd ca 7-12,5 cm
Vas med smärre nagg och lagning
269812
2014-10-11