Vas och lockaskar jugend Karl Lindström

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, ASKAR med lock, 2+1, porslin, jugend, 1900-talets början, Karl Lindström, Rörstrand, monogramsignerade KL, dekor i underglasyr av blommor, delvis genombruten dekor i vas, höjd ca 7-12,5 cm

Vas med smärre nagg och lagning

269812

2014-10-11