Vaser Nils Emil Lundström Rörstrand

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VASER, 2 st, porslin, jugend, 1900-talets första hälft, Nils Emil Lundström, Rörstrand, monogramsignerade NL, delvis reliefdekor i underglasyrfärgerna rosa, grönt, blått, höjd ca 11-20 cm

Smärre glasyrdefekter

269818

2014-10-11