Herrfickur 2 st
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FICKUR, 2 st, 1900-talets första hälft, Longines, NK, boetter i vitmetall samt silver, Longines med emaljtavla med arbiska siffror, NK med blånerade visare, diameter 49-50 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Nk klocka med slitage på tavla
269844
2014-12-07