Herrfickur 2 st

Herrfickur 2 st
Herrfickur 2 st
Herrfickur 2 st
Herrfickur 2 st
Herrfickur 2 st
Herrfickur 2 st

Klubbat för:

550 SEK

1 000 SEK

FICKUR, 2 st, 1900-talets första hälft, Longines, NK, boetter i vitmetall samt silver, Longines med emaljtavla med arbiska siffror, NK med blånerade visare, diameter 49-50 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Nk klocka med slitage på tavla

269844

2014-12-07