Golvlampa Josef Frank
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modellnummer 2148, formgiven 1934, mässing, cremefärgad cylindrisk skärm, höjd ca 157 cm
Bruksslitage, något snedställd, skärm med buckla, foten med repor
269853
2014-10-11