Golvlampa Josef Frank

Golvlampa Josef Frank
Golvlampa Josef Frank
Golvlampa Josef Frank
Golvlampa Josef Frank

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modellnummer 2148, formgiven 1934, mässing, cremefärgad cylindrisk skärm, höjd ca 157 cm

Bruksslitage, något snedställd, skärm med buckla, foten med repor

269853

2014-10-11