Ljusstakar 1800-tal

Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sannolikt Ryssland, 1800-tal, förgylld brons, bas av malakit, dekor av voluter, akantus och palmetter, höjd 26,5 cm

nagg, kompletteringar, en ljuspipa med lagning

269881

2014-10-11