Pelarbord i nyrokoko

Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko
Pelarbord i nyrokoko

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PELARBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, jakaranda och valnöt, rikt skuren genombruten dekor, dekor, höjd 74, diameter 130 cm
Proveniens: Familjen Gibson på Jonsereds herrgård

Fanérskador

269921

2014-10-11