Flickdocka 1920-30-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLICKDOCKA, 1920-30-tal, möjligen Dora Petzold, huvud i bemålad massa, kropp i stoppat tyg med halvarmar i celluloid, målade anletsdrag, blond peruk, längd ca 66 cm
Huvudet med slitage, smärre fläckar
269970
2014-10-12