Sekretär 1700-tal

Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal
Sekretär 1700-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SEKRETÄR, 1700-talets andra hälft, fanerat i mahogny och valnöt, beslag i mässing, inredd med lådor, läderklädd skiva, höjd 95, 104x48 cm, nycklar finns
Proveniens: Familjen Gibson på Jonsereds herrgård-enligt uppgift tillhört Carl von Linné

Ytskador, nycklar finns att hämta på utlämningen

269979

2014-10-11