Hebreiskt lexikon 1692

Hebreiskt lexikon 1692
Hebreiskt lexikon 1692
Hebreiskt lexikon 1692
Hebreiskt lexikon 1692

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HEBREISKT LEXIKON. OPITZ, H. Novum Lexicon hebraeo-Chaldaeo-Biblicum... Leipzig, G. Liebezeit, 1692.
4to. Titelblad i rött och svart. Saknar graverad frontispis.
Samtida pergament, titel på ryggen.

Proveniens: Salnecke slott, Uppland

Ej genomgången. Saknar graverad frontispis, titelbladet löst och med småskador, bandet fläckat och skadat, text något fläckad.

270014

2014-10-13