Teologi 1600-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LIKPREDIKNINGAR, TEOLOGI MM (2). Weller, Jacob. Fasciculus viventium Brunsvicensis - Braunschweigisches Bündlein der Lebendigen ... Dresden 1659.
Dannhauer, J. C. Odosophia Christiana seu Theologia Positiva... Leipzig 1695.
Båda i samtida pergament.
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
Ej genomgångna. Vissa anteckningar, fläckar.
270015
2014-10-13