Teologi 1600-tal

Teologi 1600-tal
Teologi 1600-tal
Teologi 1600-tal
Teologi 1600-tal
Teologi 1600-tal
Teologi 1600-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

1 000 SEK

LIKPREDIKNINGAR, TEOLOGI MM (2). Weller, Jacob. Fasciculus viventium Brunsvicensis - Braunschweigisches Bündlein der Lebendigen ... Dresden 1659.
Dannhauer, J. C. Odosophia Christiana seu Theologia Positiva... Leipzig 1695.
Båda i samtida pergament.

Proveniens: Salnecke slott, Uppland

Ej genomgångna. Vissa anteckningar, fläckar.

270015

2014-10-13