Astri och Evert Taube dikt+serigrafi
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
TAUBE, Evert (1890-1976): "Får jag lov, lilla pappa!...", egenhändigt skriven och undertecknad dikt, textförlaga till serigrafi av Astri Bergman-Taube, signerad och numrerad Astri Bergman-Taube 2/210, serigrafi, 46x62 cm, "Får jag lov, lilla pappa! Du lovade mig en dans ..., Ellinor dansar. Evert Taube",
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.
270077
2014-10-18