Astri och Evert Taube dikt+serigrafi
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAUBE, Evert (1890-1976): "Sjung, Eko! Sjung ur min lyra ...", egenhändigt skriven och undertecknad dikt, textförlaga till serigrafi av Astri Bergman-Taube, signerad Astri Bergman-Taube, serigrafi, bladmått 47x63 cm, " "Sjung, Eko! Sjung ur min lyra som tonar bland Sjösala tallar! Evert Taube",
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.
Oramad, med dedikation
270135
2014-10-18