Vas muggar skål silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VAS, Markströms, Uppsala 1958, höjd 13 cm, MUGGAR, 2 st., Cesons, Göteborg 1971 och 1974, SKÅL, med gallekant, DOSA, Holland, silver, PUDERDOSA, silver/800, 1800/1900-tal, total vikt ca 329 g
Bucklor, delvis med gravyr
270311
2014-10-15