Siri Derkert grafik
Klubbat för:
1 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
DERKERT, Siri (1888-1973): (2) "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur, manssamhället bort, paret kommer", osignerat, färglitografi, 49x64 samt "Jag vägrar förinta mig själv!", signerad och numrerad S Derkert, 25/70, litografi, bladstorlek 57x43 cm, oramade
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.
Zustandsbeschreibung
Smärre ytmärke
270517
2014-10-17