Siri Derkert grafik

Siri Derkert grafik
Siri Derkert grafik
Siri Derkert grafik
Siri Derkert grafik

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

DERKERT, Siri (1888-1973): (2) "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur, manssamhället bort, paret kommer", osignerat, färglitografi, 49x64 samt "Jag vägrar förinta mig själv!", signerad och numrerad S Derkert, 25/70, litografi, bladstorlek 57x43 cm, oramade
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.

Zustandsbeschreibung

Smärre ytmärke

270517

2014-10-17