Kinesiska penselvaser

Kinesiska penselvaser
Kinesiska penselvaser
Kinesiska penselvaser
Kinesiska penselvaser
Kinesiska penselvaser
Kinesiska penselvaser

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENSELVASER / HATSTANDS, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjdca 18-18,5 cm

En med spricka, tillverkningsdefekter, bruksslitage

270555

2014-10-14