Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 38 dlr, stengods, 1960-tal, Rörstrand, "Elisabet", dekor av ränder i blått och grönt, bestående av: 12 mattallikar, 10 djupa tallrikar, 10 assietter, 2 uppläggningsfat, 4 skålar

En mattallrik med nagg undertill

270564

2014-10-14