Tulpanvas fajans 1700-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TULPANVASSEKTION, fajans, Holland, 1700-tal, en sektion, del av tulpanvas, kinesicerande dekor, motiv av figurscener och fantasidjur, med fyra tulpanhållare, höjd ca 10 ca 20x20 cm
Lagningar, skador, retuscher, nagg
270607
2014-10-16