Tulpanvas fajans 1700-tal

Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal
Tulpanvas fajans 1700-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TULPANVASSEKTION, fajans, Holland, 1700-tal, en sektion, del av tulpanvas, kinesicerande dekor, motiv av figurscener och fantasidjur, med fyra tulpanhållare, höjd ca 10 ca 20x20 cm

Lagningar, skador, retuscher, nagg

270607

2014-10-16