Vicke Lindstrand vas

Vicke Lindstrand vas
Vicke Lindstrand vas

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VAS, glaserat lergods, Vicke Lindstrand, Upsala-Ekeby, modellnr 385, i produktion 1944-48, glasyr i beige och brunt, ristad dekor av sittande kvinnofigurer, signerad EKEBY 385 V.L. samt Vicke på fotklacken, höjd ca 21 cm

Fotringsnagg

270764

2014-10-15