Vicke Lindstrand vas
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VAS, glaserat lergods, Vicke Lindstrand, Upsala-Ekeby, modellnr 385, i produktion 1944-48, glasyr i beige och brunt, ristad dekor av sittande kvinnofigurer, signerad EKEBY 385 V.L. samt Vicke på fotklacken, höjd ca 21 cm
Fotringsnagg
270764
2014-10-15