Peter Greenaway collage

Peter Greenaway collage
Peter Greenaway collage
Peter Greenaway collage
Peter Greenaway collage

Klubbat för:

1 600 SEK

3 000 SEK

GREENAWAY, Peter (England, född 1942):"Breaking in a new pen" Sheet 1 Christmas, 1986, collage på papper, blandteknik, signerad Peter Greenaway, ca 29,5x21 cm
PROVENIENS: Utställd på Nicole Klagsbrun gallery i New York 1995

Smärre fläckar, troligtvis vid tillverkningstillfället från konstnären (regissören/ manusförfattaren)

270815

2014-10-19