Peter Greenaway collage
Klubbat för:
1 600 SEK
3 000 SEK
GREENAWAY, Peter (England, född 1942):"Breaking in a new pen" Sheet 1 Christmas, 1986, collage på papper, blandteknik, signerad Peter Greenaway, ca 29,5x21 cm
PROVENIENS: Utställd på Nicole Klagsbrun gallery i New York 1995
Smärre fläckar, troligtvis vid tillverkningstillfället från konstnären (regissören/ manusförfattaren)
270815
2014-10-19