Louis Moe färgetsning
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MOE, Louis (Norge/Danmark, 1857-1945): Lille Bakkusoptog - Bacchus-barn og to faununger trekker en bjørn, 1913, signerad och numrerad Louis Moe No.69, färgetsning, 29x33 cm, bladstorlek 51x62 cm
LITTERATUR: Vilhelm Tryde: Fortegnelse over Louis Moe´s grafiske arbejder, København 1924, verknummer 62
270822
2014-10-19