Louis Moe färgetsning

Louis Moe färgetsning
Louis Moe färgetsning

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MOE, Louis (Norge/Danmark, 1857-1945): Lille Bakkusoptog - Bacchus-barn og to faununger trekker en bjørn, 1913, signerad och numrerad Louis Moe No.69, färgetsning, 29x33 cm, bladstorlek 51x62 cm
LITTERATUR: Vilhelm Tryde: Fortegnelse over Louis Moe´s grafiske arbejder, København 1924, verknummer 62

270822

2014-10-19