von Schantz ättartavla 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STAMTRÄD - ÄTTARTAVLA, 1700-tal, utförd av Carl Ludvig von Schantz (1681-1734), över medlemmar i adliga ätten von Schantz från år 1536 till 1732, delvis akvarellerat, ca 68x66 cm

Uppfodrad, fläckar, skador

270823

2014-11-04