Meissenporslin

Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PORSLIN, 21 dlr, huvudsakligen Meissen, 1900-tal, bestående av: kakfat, tekopp, fem vaser, två askkoppar, 10 bordsskyltar samt omärkt mustaschkopp, fat Gunnar Nylund, Lidköping, med motiv av Stockholms stadshus

Smärre skador

270874

2014-11-03