Meissenporslin
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PORSLIN, 21 dlr, huvudsakligen Meissen, 1900-tal, bestående av: kakfat, tekopp, fem vaser, två askkoppar, 10 bordsskyltar samt omärkt mustaschkopp, fat Gunnar Nylund, Lidköping, med motiv av Stockholms stadshus
Smärre skador
270874
2014-11-03