Konsolbord gustavianskt
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt, träskuren dekor och pastellage, bemålat, dekor av pärlstav, blomstergirlanger, fotkryss med urna, marmorerad träskiva, höjd 76, 93 x 47,5 cm
PROVENIENS: Häringe slott, Södermanland
dekorskador, lagningar, torrsprickor, en girlang saknas
270995
2014-10-20