Konsolbord gustavianskt

Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD, gustavianskt, träskuren dekor och pastellage, bemålat, dekor av pärlstav, blomstergirlanger, fotkryss med urna, marmorerad träskiva, höjd 76, 93 x 47,5 cm
PROVENIENS: Häringe slott, Södermanland

dekorskador, lagningar, torrsprickor, en girlang saknas

270995

2014-10-20