Kinesisk vas

Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, soapstone, Kina, 18/1900-tal, skuren delvis genombruten dekor med motiv av blommor, konturerad mynning, på 4 fötter, höjd ca 41 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Nagg

271327

2014-10-20