Kinesisk kruka

Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka
Kinesisk kruka

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KRUKA / BOJAN, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av cracked ice samt reserver innehållande antikviteter, höjd ca 27 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Lock saknas, smärre tilvlerkningsdefekter

271330

2014-10-20