Kinesisk stemcup sen Qing dynasti
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEMCUP, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av blommande grenar, höjd ca 9 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Smärre tillverkningsdefekter
271332
2014-10-20