Kinesisk stemcup sen Qing dynasti

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STEMCUP, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av blommande grenar, höjd ca 9 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Smärre tillverkningsdefekter

271332

2014-10-20