Kinesisk kruka Qing dynastin

Kinesisk kruka Qing dynastin
Kinesisk kruka Qing dynastin
Kinesisk kruka Qing dynastin
Kinesisk kruka Qing dynastin
Kinesisk kruka Qing dynastin
Kinesisk kruka Qing dynastin

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KRUKA / BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och lyckotecken, trälock, höjd ca 22 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Senare lock, slitage

271364

2014-10-20