Minnesringar 18 k guld Stockholm 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MINNESRINGAR, 2 st., 18 k guld, med emalj resp. inflätat hår, Carl Otto Zetterberg, Stockholm 1856 samt Jonas Wilhelm Laurén, Stockholm 1848, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,7 g

Omfattande emaljslitage samt sprickor och bucklor, sten med hack

271415

2014-10-20