Hänge 18 k guld bergkristall 1940-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGE, 18 k guld, rektangulär trappslipad bergkristall, rosettformad överdel, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1949, längd inkl. hängfunktion 5 cm, vikt ca 9,5 g
Sten med smärre kantnagg
271429
2014-10-24