Hänge 18 k guld bergkristall 1940-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄNGE, 18 k guld, rektangulär trappslipad bergkristall, rosettformad överdel, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1949, längd inkl. hängfunktion 5 cm, vikt ca 9,5 g

Sten med smärre kantnagg

271429

2014-10-24