Äldre litteratur 1700-1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÄLDRE BÖCKER, 1700-1800-tal, bl.a. Thorild, Sophie von Knorring (bl.a. originalupplagor), Rhyzelius, Posselt, Gustav III, resor, romaner, lanthushållning mm
Proveniens: Åke Nisbeth, 1926-2008, historiker, författare.
Skador och defekter
271518
2014-10-19