Äldre litteratur 1700-1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

2 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER, 1700-1800-tal, bl.a. Thorild, Sophie von Knorring (bl.a. originalupplagor), Rhyzelius, Posselt, Gustav III, resor, romaner, lanthushållning mm

Proveniens: Åke Nisbeth, 1926-2008, historiker, författare.

Skador och defekter

271518

2014-10-19