Skål i porslin Kina underglasyrblått

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med dekor fågel på klippformation, höjd 5, diameter 14,5 cm

Smärre kantnagg

271528

2014-10-24