Målning
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PERSSON, Lasse (1937-1999): Interiör, osignerad, olja på duk, utförd 1973-75, 193x195 cm,
Utställd: Lasse Perssons retrospektiva utställning på
Läckö slott 1983. Tavlan är avbildad i katalogen med nr 41 med titeln
Interiör.
Dukhål, skador
271561
2014-10-19