Kinesiska skålar

Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVERINGSSKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och fjärilar, 7,5-9,5 diameter ca 24-25 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

271723

2014-10-20