Urna Sydostasien
2014-10-20
271729
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
URNA, lergods, sydostasien, 1800-tal eller senare, bukig form med dekorband, glaserad i brunt, höjd ca 26 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Sprickor