Urna

Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNA, lergods, troligen Mellanöstern, 1800-tal eller äldre, reliefdekor, dekorhänklar i form av fantasidjur, glaserad i brunt, höjd ca 15 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Slitage, en dekorhänkel med skada

271732

2014-10-20