Vas Dagobert Peche

Vas Dagobert Peche
Vas Dagobert Peche
Vas Dagobert Peche
Vas Dagobert Peche

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VAS, ca 1915/20-tal, Dagobert Peche, Johann Loetz, Klostermüle, orange underfång med dekor av svart överfång, emaljmålad dekor av blommor, höjd ca 17 cm

Undersidan med smärre repor

271739

2014-10-20