Kinesisk kruka sen Qing

Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing
Kinesisk kruka sen Qing

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KRUKA, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av figurscen med häst, höjd ca 23 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Senare lock

271740

2014-10-20