Kinesiska vaser

Kinesiska vaser
Kinesiska vaser
Kinesiska vaser
Kinesiska vaser
Kinesiska vaser
Kinesiska vaser
Kinesiska vaser
Kinesiska vaser

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, 5 st, varav 2 med lock, porslin, 18/1900-tal, Kina, dekor i underglasyrblått med motiv av blomomor och drakar, höjd ca 20-25 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Sprickor, nagg

271769

2014-10-20