Snusflaska Kina
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SNUSFLASKA, Kina, sten, troligen omkring 1900, droppformad lockknopp, deokrhänklar, på snidad delvis genombruten träsockel, total höjd ca 11,5 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Omfattande skador
271771
2014-10-20