Snusflaska Kina

Snusflaska Kina
Snusflaska Kina
Snusflaska Kina
Snusflaska Kina
Snusflaska Kina
Snusflaska Kina
Snusflaska Kina
Snusflaska Kina

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SNUSFLASKA, Kina, sten, troligen omkring 1900, droppformad lockknopp, deokrhänklar, på snidad delvis genombruten träsockel, total höjd ca 11,5 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Omfattande skador

271771

2014-10-20