Kinesisk fohund
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURIN, porslin, Kina, 18/1900-tal, blanc de Chine, i form av sittande fohund på sockel, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Skada/del saknas
271775
2014-10-20