Kinesisk fohund

 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund
 Kinesisk fohund

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, porslin, Kina, 18/1900-tal, blanc de Chine, i form av sittande fohund på sockel, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Skada/del saknas

271775

2014-10-20