Kinesiskt rökelsekar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1800-tal, reliefdekor med motiv av drakar jagandes den flammande pärlan, 3 fötter, bär märkning, höjd ca 13 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Slitage, hål
271776
2014-10-20